Dom z jeziorem na Kaszubach

Opis Nieruchomości

Typ Nieruchomości
Dom jednorodzinny
Typ Oferty
Sprzedaż
Cena
1,300,000 PLN
Linia Brzegowa
własna

Lokalizacja

Powiat
Bytowski

Dom

Stan Budynku
do remontu
Ilość Kondygnacji
2

 

Powierzchnia Działki
2600 m2

Sprzedam dom z jeziorem w unikatowej lokalizacji

Nieruchomość położona na Pojezierzu Bytowskim województwie pomorskim . W jej skład wchodzi naturalne, nie przepływowe jezioro o powierzchni 5,56 ha położone w urokliwym kompleksie leśnym oraz położona 40 m od jego brzegu działka budowlana o po. 2607 m2 z poniemieckim domem o powierzchni ok. 80 m2 + 80 m2 strychu do zabudowy.
Lokalizacja –
w odległości 20 km znajdują się dwie gminne miejscowości, w odległości 2 km wieś z 2 sklepami i szkołą. Nieruchomość znajduje się poza terenem zabudowanym wsi, na granicy dużego kompleksu leśnego. Najbliższe sąsiedztwo w odległości 600m. Lokalizacja nieruchomości gwarantuje ciszę, prywatność oraz swobodę i bliski kontakt z przyrodą. Dojazd do nieruchomości utrzymywaną drogą gruntową, odległość do drogi asfaltowej 1,5 km. W promieniu 40 km wiele dużych jezior polodowcowych, rzek krainy pstrąga i lipienia, tras rowerowych. Tereny bardzo atrakcyjne pod względem zbierania grzybów, wędkarstwa i myślistwa. Wybrzeże Bałtyku znajduje się w odległości około 70 km ( Ustka i Rowy).
Opis jeziora-
Jezioro położone naprzeciw domu jest zdecydowane interesujące pod względem wędkarskim – duża populacja lina, karasia szczupaka i okonia. Jezioro jest własnością prywatną, co ogranicza presję wędkarską od wielu lat. Jezioro sezonowo jest zasilane wodą z pobliskich bagien i źródlisk. Głębokość jeziora w najgłębszym miejscu 4,5 m.
Opis domu –
Konstrukcja domu jest typowa dla przedwojennych zabudowań pogranicza polsko – niemieckiego. Wnętrze tworzą na parterze trzy pokoje, z czego dwa z kominkami, kuchnia, łazienka i pokój na piętrze oraz przestronny strych. Stolarka okienna i drzwiowa z litego drewna. Podłogi drewniane z litych desek. Całość przypomina proste rozwiązania skandynawskie lub kanadyjskie. Dom jest częściowo podpiwniczony, odrenowany, stropy drewniane, dach dwuspadowy, kryty dachówką. Ostatni remont robiony był 8 lat temu. Dom wymaga częściowego remontu stolarki. Powierzchnia działki 2607 m2. Działka na obrzeżach porośnięta starodrzewem. Powierzchnia domu ok. 80 m2 + 80 m2 strychu z pokojem.
Stan prawny-
Pełna własność osoby fizycznej, księga wieczysta bez obciążeń. Nieruchomość, zarówno dom jak i jeziora nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Położone są w granicach obszaru chronionego krajobrazu. Działka wraz z domem oznaczona w studium jako tereny zabudowane.

Kontakt 501 408 222 lub 695606006

Szczegółowy Opis domu:

Parter – 3 pokoje, kuchnia, łazienka- całość ok. 81,00 m2

1 pokój – o powierzchni ok. 20,00 m2 z kominkiem zamkniętym, na podłogach deski drewniane w dobrym stanie, okna drewniane podwójne, okiennice, okna na stronę zachodnią
2 pokój – o powierzchni ok. 20,00 m2 z kominkiem otwartym, na podłogach deski drewniane w dobrym stanie, okna drewniane, podwójne, okiennice, pokój otwarty na drugą kondygnację (bez sufitu), eksponujący spadzisty dach, z balkonikiem na drugiej kondygnacji, okna na stronę zachodnią,
3 pokój – o powierzchni ok.12,00 m2 , okna drewniane pojedyncze, na podłogach deski w dobrym stanie, okiennice, okno na stronę wschodnią,
Kuchnia – o powierzchni ok. 13,00 m2, z oknem, na podłodze kafle poniemieckie, okno drewniane pojedyncze, okiennica,
Przy kuchni schody na drugą kondygnację domu.
Łazienka – o powierzchni 4 m2, umywalka, natrysk, okno, do łazienki przylega pomieszczenie gospodarcze – o pow. 3 m2, możliwość wykonania jednego dużego pomieszczenia, jedno wspólne wejście.
Korytarz – pow. 9,00 m2 – z posadzką betonową.
Wszystkie sufity wykonane z sosnowego drewna z eksponowanym belkowaniem, na części ścian boazerie do 1/3 wysokości ścian.
Wysokość pomieszczeń – ok. 2,4 m.
Piętro – całość ok. 81,00 m2
Pokój o powierzchni ok. 15 m2, okna drewniane, na podłogach deski w dobrym stanie, okna drewniane, okiennice,
Pozostała część użytkowana jako otwarty strych, możliwość wydzielenia dwóch dodatkowych pokoi co umożliwiają okna na bocznych ścianach domu. Deski na ¼ strychu będą wymagały wymiany przy zmianie funkcji.
Piwnica – wejście z pokoju nr na parterze przez klapę w podłodze, pow. ok. 16 m2.
Instalacja elektryczna – licznik trzyfazowy
Instalacja wodociągowa – rozprowadzona w łazience i w kuchni, woda zimna dostarczana z beczkowozu, woda ciepła podgrzewana przez przepływowy podgrzewacz wody. Studnia głębinowa znajduje się na terenie działki, obecnie nieużytkowana.
W poprzednich latach gmina prowadziła praca nad budową wodociągu, które zostały przez gminę zawieszone.
Ubikacja – na zewnątrz domu, możliwość wykonania ubikacji w łazience, są wykonane przyłączą.
Szambo – dwukomorowe
Ogrzewanie – 2 kominki
Dach – dachówka ceramiczna, nieocieplony, dach spadzisty, dwuspadowy, rynny ocynkowane.
Dom odrenowany w obrysie ścian zewnętrznych, na głębokości 1,5 m.
Ściany zewnętrzne otoczone opaską z polbruku pod którą znajduje się żwir do głębokości 1,5m.
Dom z cegły, tynkowany zaprawą wzmacniającą, okiennice na wszystkich oknach.
Zachowana oryginalna architektura domu oraz układ belkowania. Możliwość rozbudowy strychu pod względem mieszkalnym.
Ostatni remont domu wykonany w 2010 r., konserwacje i bieżące naprawy wykonywane na bieżąco. Dom wymaga częściowego remontu..
Dom położny na dawnym pograniczu polsko – niemieckim z zachowaną typową zabudową dla wsi kaszubskiej. Dom z 1925r. .

  • Miejsce Węgorzewo / Harsz
  • Linia brzegowa ogólne dojście
  • Powierzchnia1670 m2
  • Miejsce Nowe Kiełbonki / Mrągowo
  • Linia brzegowa ogólne dojście
  • Powierzchnia1900 m2
  • Miejsce Wierzbiny
  • Linia brzegowa własna
  • Powierzchnia1000 m2