Nieruchomość nad własnym jeziorem woj. Pomorskie

Opis Nieruchomości

Typ Nieruchomości
Dom jednorodzinny
Typ Oferty
Sprzedaż
Cena
1,300,000 PLN
Linia Brzegowa
własna

Lokalizacja

Województwo
Pomorskie

Sprzedam dom z jeziorem w unikatowej lokalizacji

Nieruchomość położona na Pojezierzu Bytowskim województwie pomorskim . W jej skład wchodzi naturalne, nie przepływowe jezioro o powierzchni 5,56 ha położone w urokliwym kompleksie leśnym oraz położona 40 m od jego brzegu działka budowlana o po. 2607 m2 z poniemieckim domem o powierzchni ok. 80 m2 + 80 m2 strychu do zabudowy.

Lokalizacja

w odległości 20 km znajdują się dwie gminne miejscowości, w odległości 2 km wieś z 2 sklepami i szkołą. Nieruchomość znajduje się poza terenem zabudowanym wsi, na granicy dużego kompleksu leśnego. Najbliższe sąsiedztwo w odległości 600m. Lokalizacja nieruchomości gwarantuje ciszę, prywatność oraz swobodę i bliski kontakt z przyrodą. Dojazd do nieruchomości utrzymywaną drogą gruntową, odległość do drogi asfaltowej 1,5 km. W promieniu 40 km wiele dużych jezior polodowcowych, rzek krainy pstrąga i lipienia, tras rowerowych. Tereny bardzo atrakcyjne pod względem zbierania grzybów, wędkarstwa i myślistwa. Wybrzeże Bałtyku znajduje się w odległości około 70 km ( Ustka i Rowy).

Opis jeziora

Jezioro położone naprzeciw domu jest zdecydowane interesujące pod względem wędkarskim – duża populacja lina, karasia szczupaka i okonia. Jezioro jest własnością prywatną, co ogranicza presję wędkarską od wielu lat. Jezioro sezonowo jest zasilane wodą z pobliskich bagien i źródlisk. Głębokość jeziora w najgłębszym miejscu 4,5 m.

Opis domu

Konstrukcja domu jest typowa dla przedwojennych zabudowań pogranicza polsko – niemieckiego. Wnętrze tworzą na parterze trzy pokoje, z czego dwa z kominkami, kuchnia, łazienka i pokój na piętrze oraz przestronny strych. Stolarka okienna i drzwiowa z litego drewna. Podłogi drewniane z litych desek. Całość przypomina proste rozwiązania skandynawskie lub kanadyjskie. Dom jest częściowo podpiwniczony, odrenowany, stropy drewniane, dach dwuspadowy, kryty dachówką. Ostatni remont robiony był 8 lat temu. Dom wymaga częściowego remontu stolarki. Powierzchnia działki 2607 m2. Działka na obrzeżach porośnięta starodrzewem. Powierzchnia domu ok. 80 m2 + 80 m2 strychu z pokojem.

Dom wymaga istotnego remontu lub częściowej modernizacji w sytuacji planów stałego zamieszkania.

Stan prawny

Pełna własność osoby fizycznej, księga wieczysta bez obciążeń. Nieruchomość, zarówno dom jak i jeziora nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Położone są w granicach obszaru chronionego krajobrazu. Działka wraz z domem oznaczona w studium jako tereny zabudowane.

Cena – 1 300 000 zł , tylko poważne oferty.

Kamil Słowikowski

Licencjonowany pośrednik nieruchomości nr licencji 18953

Kontakt

  • Miejsce Bystry
  • Linia brzegowa ogólne dojście
  • Powierzchnia210 m2
  • Miejsce
  • Linia brzegowa wspólna
  • Powierzchnia1605 m2
  • Miejsce Węgorzewo / Piłaki Wielkie
  • Linia brzegowa własna
  • Powierzchnia1968 m2