Nieruchomość nad własnym jeziorem woj. Pomorskie

Opis Nieruchomości

Typ Nieruchomości
Dom jednorodzinny
Typ Oferty
Sprzedaż
Cena
1,180,000 PLN
Linia Brzegowa
własna

Lokalizacja

Województwo
Pomorskie

Dom

Stan Budynku
do remontu
Ilość Kondygnacji
1

 

Sprzedam dom z jeziorem w unikatowej lokalizacji

Nieruchomość położona na Pojezierzu Bytowskim województwie pomorskim . W jej skład wchodzi naturalne, nie przepływowe jezioro o powierzchni 5,56 ha położone w urokliwym kompleksie leśnym oraz położona 40 m od jego brzegu działka budowlana o po. 2607 m2 z poniemieckim domem o powierzchni ok. 80 m2 + 80 m2 strychu do zabudowy.

Lokalizacja

w odległości 20 km znajdują się dwie gminne miejscowości, w odległości 2 km wieś z 2 sklepami i szkołą. Nieruchomość znajduje się poza terenem zabudowanym wsi, na granicy dużego kompleksu leśnego. Najbliższe sąsiedztwo w odległości 600m. Lokalizacja nieruchomości gwarantuje ciszę, prywatność oraz swobodę i bliski kontakt z przyrodą. Dojazd do nieruchomości utrzymywaną drogą gruntową, odległość do drogi asfaltowej 1,5 km. W promieniu 40 km wiele dużych jezior polodowcowych, rzek krainy pstrąga i lipienia, tras rowerowych. Tereny bardzo atrakcyjne pod względem zbierania grzybów, wędkarstwa i myślistwa. Wybrzeże Bałtyku znajduje się w odległości około 70 km ( Ustka i Rowy).

Opis jeziora

Jezioro położone naprzeciw domu jest zdecydowane interesujące pod względem wędkarskim – duża populacja lina, karasia szczupaka i okonia. Jezioro jest własnością prywatną, co ogranicza presję wędkarską od wielu lat. Jezioro sezonowo jest zasilane wodą z pobliskich bagien i źródlisk. Głębokość jeziora w najgłębszym miejscu 4,5 m.

Opis domu

Konstrukcja domu jest typowa dla przedwojennych zabudowań pogranicza polsko – niemieckiego. Wnętrze tworzą na parterze trzy pokoje, z czego dwa z kominkami, kuchnia, łazienka i pokój na piętrze oraz przestronny strych. Stolarka okienna i drzwiowa z litego drewna. Podłogi drewniane z litych desek. Całość przypomina proste rozwiązania skandynawskie lub kanadyjskie. Dom jest częściowo podpiwniczony, odrenowany, stropy drewniane, dach dwuspadowy, kryty dachówką. Ostatni remont robiony był 8 lat temu. Dom wymaga częściowego remontu stolarki. Powierzchnia działki 2607 m2. Działka na obrzeżach porośnięta starodrzewem. Powierzchnia domu ok. 80 m2 + 80 m2 strychu z pokojem.

Dom wymaga istotnego remontu lub częściowej modernizacji w sytuacji planów stałego zamieszkania.

Stan prawny

Pełna własność osoby fizycznej, księga wieczysta bez obciążeń. Nieruchomość, zarówno dom jak i jeziora nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Położone są w granicach obszaru chronionego krajobrazu. Działka wraz z domem oznaczona w studium jako tereny zabudowane.

Cena – 1 300 000 zł , tylko poważne oferty.

Kamil Słowikowski

Licencjonowany pośrednik nieruchomości nr licencji 18953

Kontakt

  • Miejsce Giżycko
  • Linia brzegowa ogólne dojście
  • Powierzchnia141 m2
  • Miejsce Węgorzewo / Piłaki Wielkie
  • Linia brzegowa własna
  • Powierzchnia1968 m2
  • Miejsce Ełk / Chrzanowo
  • Linia brzegowa własna
  • Powierzchnia8111 m2